Mäklarsamfundets Stockholmskrets - Hammarby Sjöstad

Stockholmskretsen

Stockholmskretsen omfattar Stockholms län, Gotlands län och Uppsala län.


Aktuella aktiviteter 2021
12 oktober - Onlineutbildning med Niklas Rollgard, chefsjurist Mäklarsamfundet, se inbjudan
28 april - Årsmöte digitalt
Årsredovisning 2020
Revisionsberättelse
Undertecknad granskningsberättelse
16 mars - Onlineutbildning med jurist Louise Åhl Rosell

 

2020
9 december
- Stockholmskretsen bjuder på onlinekurs i engelska, se inbjudan
2 april - Årsmöte på Piperska Muren kl 16.30-17.30. Obs, endast årsmöte, övrigt inställt pga rådande omständigheter.
Årsredovisning 2019
Undertecknad granskningsberättelse
4 februari - Stockholmskretsen bjuder på information från Skatteverket, lunch & AW


Årsredovisning 2018
Årsredovisning 2017
Årsredovisning 2016


Styrelse
Catharina Lager Sundberg - ordförande, policyfrågor
Karlsson & Uddare, Stockholm
0708-95 49 67, catharina@karlssonuddare.se

Jesper Magnusson, vice ordf, klubbmästare
Jesper Magnusson Fastighetsförmedling, Lidingö
08-765 21 32, 070-733 12 32, jesper-magnusson@telia.com

Ann-Sofi Ripstrand, sekreterare
Länsförsäkringar Fastighetsförmedling, Uppsala
018-4303400, 0709-30 25 32, ann-sofi.ripstrand@lansfast.se

Peter Folke, kassa- o fastighetsförvaltare, vice sekr
Södermäklarna, Stockholm
08-16 06 00, 070-516 06 00, peter.folke@sodermaklarna.se

Clarence Hammarslätt, utbildningsansvarig, vice kassör
Restate, Stockholm
08-402 10 19, 070-752 40 60, clarence.hammarslatt@restate.se

Tarja Radencrantz, medlemsansvarig
Svenska Hem AB, Nacka
070-585 70 00, tarja@sehem.se

Marielle Hansson Andersson, ledamot
Mäklarringen, Nacka
0707-48 24 21, marielle.andersson@maklarringen.se

Adan Laleh, suppleant
Svenska Mäklarhuset, Stockholm
070-709 71 11 09, adan.laleh@smh.se
 
Kerstin Fröjdh, suppleant 
Erik Olsson, Täby
073-8051338, kerstin.frojdh@erikolsson.se


Kretsstadgar

Årsmötesprotokoll 2019

Årsmötesprotokoll 2018

Årsmötesprotokoll 2017

Årsmötesprotokoll 2016

Årsmötesprotokoll 2015

Årsmötesprotokoll 2014
 


Mäklarsamfundets Stockholmskrets
c/o Södermäklarna
Nynäsvägen 314
122 34 Johanneshov