Västsvenska kretsen

Västsvenska kretsen

Västsvenska kretsen omfattar Västra Götalands och Hallands län.

 Vill du följa Mäklarsamfundets Västsvenska krets på Facebook? Klicka här.


Aktuella aktiviteter 2020
22 april - 
kl. 12:00 Årsmöte via webinar
3 mars - MSPECS bjuder på KOKS lunch

 

2019
22 november
- AW på Champagnebaren med Independia
9 oktober - Fri juridikutbildning med Biktfadern
19 september - Västsvenska kretsen och Bonnier News Bostad bjuder på lunchmöte på Sjömagasinet
14 juni - Kretsen bjuder på sommarfest 
25 april
- Helkväll med årsmöte
5 mars - Lunch med Kronofogden

 

2018
6 december - 
AW / Julmingel
30 oktober - Mäklarsamfundet firar 100 år, Clarion Hotel Post
10 oktober - Utbildningsdag, inställd
21 september - Lunch med BoPriskoll
8 juni - AW i sociala mediers tecken
26 april - Årsmöte på Sjömagasinet
12 april -  Webinarium GDPR samt AW på John Scott’s Stable kl 16:00
9 mars - Lunch med Hemnet
8 februari - Utbildningsdag i Göteborg


2017
3 oktober - Utbildningsdag i Göteborg
7 september - Lunch med Diakrit
2 juni - Mäklarsamfundets Årsmöte, Göteborg
4 maj - Event med Musikflotten
6 april - Årsmöte och utbildningsdag, Göteborg


2016
1 december - AW/Julmingel
20 oktober - Utbildningsdag i byggnadsteknikens tecken, Göteborg
20 september- Affärsnätverk Göteborg
2 juni - AW i nya jubileumsparken
11 maj - Göteborgs stadsarkitekt berättar om vad som händer i Göteborg
7 april - Årsmöte kl 13.15 på SEB, Östra Hamngatan 24, våning 4 samt heldagskurs i juridik med Mats Sjöquist
25 februari - Årets snabbaste event för Västsveriges mäklare
 

Styrelse

Henrik Nilsson - ordförande
Mäklarfirman Kontrakta AB, Göteborg
Tel. 031-25 37 00, henrik@kontrakta.se
 
Carina Pagil - vice ordförande
ERA Gothia Fastighetsbyrå, Göteborg
Tel. 0707-15 75 50, carina.pagil@erasweden.com
 
Helen Parder - sekreterare
Fastighetsbyrå Parder & Veres, Hindås
Tel. 0702-25 02 11, helen@veres.se
 
Pierre Berndtsson - ekonomi
Ahlberg & Berndtsson Rev. & Fastighets AB, Hönö
Tel. 031-96 51 33, pierre@abfast.se    
 
Emelie Tolinsson - kommunikation
Lundin Fastighetsbyrå AB
Tel. 0730-91 68 75, emelie.tolinsson@lundin.se
 
Simon Svedlund - utbildning & aktiviteter
Mäklarhuset GBG Centrum, Göteborg
Tel. 0721-81 85 12, simon.svedlund@maklarhuset.se

Anders Rosin - utbildning & aktiviteter
Bjurfors Mölndal
Tel. 0766-48 79 48, anders.rosin@bjurfors.se
 
Jesper Litén - rekrytering
Värderingsdata, Kungsbacka
Tel. 0701-41 82 94, jesper.liten@varderingsdata.se

 

Kretsstadgar

Årsmötesprotokoll 2020

Årsmötesprotokoll 2019

Årsmötesprotokoll 2018

Årsmötesprotokoll 2017

Årsmötesprotokoll 2016

Årsmötesprotokoll 2015

Årsmötesprotokoll 2014