Västsvenska kretsen

Västsvenska kretsen

Västsvenska kretsen omfattar Västra Götalands och Hallands län.

 Vill du följa Mäklarsamfundets Västsvenska krets på Facebook? Klicka här.


Aktuella aktiviteter 2022
7 december
- Digital juridikföreläsning, se inbjudan
2 december - Glöggmingel, se inbjudan
11 november - Tacofredag med info om bopedia
16 juni - Sommar-AW
28 april - Årsmöte på Åby Arena

 

2021
10 december - Glöggmingel
24 augusti - Gratis digital utbildning med Mikael Arndt
14 april - Årsmöte digitalt kl. 10
27 januari - Gratis digital juridikkurs
 

 

2020
2 december
- Gratis bygglovsutbildning med Göteborg stad
19 november - INSTÄLLT! - Vem blir Västsveriges snabbaste mäklare 2020?
6 oktober - Fri digital juridikutbildning med Biktfadern
22 april - kl. 12:00 Årsmöte via webinar
3 mars - MSPECS bjuder på KOKS lunch


 

Styrelse

Henrik Nilsson - ordförande
Mäklarfirman Kontrakta AB, Göteborg
Tel. 031-25 37 00, henrik@kontrakta.se

Carina Pagil - vice ordförande
Mäklarsamfundet Utveckling i Sverige AB
Tel. 0707-15 75 50, carina.pagil@maklarsamfundet-utveckling.se

Johanna Höglund - sekreterare
Stadshem fastighetsmäkleri AB, Göteborg
Tel. 0705-29 20 88, johanna@stadshem.se

Lars-Åke Helin - ekonomi
Helins Mäklarbyrå, Göteborg
Tel. 0708-49 88 25, larsake@helins.se

Emelie Tolinsson - kommunikation
Lundin Fastighetsbyrå AB
Tel. 0730-91 68 75, emelie.tolinsson@lundin.se

Simon Svedlund - utbildning & aktiviteter
Svenska Mäklarhuset, Göteborg
Tel. 0700-77 04 77, simon.svedlund@smh.se

Anders Rosin - utbildning & aktiviteter
Svenska Mäklarhuset, Göteborg
Tel. 0722-43 35 33, anders.rosin@smh.se

Jesper Litén - rekrytering
Värderingsdata, Kungsbacka
Tel. 0701-41 82 94, jesper.liten@varderingsdata.se
 

 

Kretsstadgar

Årsmötesprotokoll 2021

Årsmötesprotokoll 2020

Årsmötesprotokoll 2019

Årsmötesprotokoll 2018

Årsmötesprotokoll 2017

Årsmötesprotokoll 2016

Årsmötesprotokoll 2015

Årsmötesprotokoll 2014