Västsvenska kretsen

Västsvenska kretsen

Västsvenska kretsen omfattar Västra Götalands och Hallands län.

 Vill du följa Mäklarsamfundets Västsvenska krets på Facebook? Klicka här.


Aktuella aktiviteter 2021
24 augusti - Gratis digital utbildning med Mikael Arndt
14 april - Årsmöte digitalt kl. 10
27 januari - Gratis digital juridikkurs
 

 

2020
2 december
- Gratis bygglovsutbildning med Göteborg stad
19 november - INSTÄLLT! - Vem blir Västsveriges snabbaste mäklare 2020?
6 oktober - Fri digital juridikutbildning med Biktfadern
22 april - kl. 12:00 Årsmöte via webinar
3 mars - MSPECS bjuder på KOKS lunch


 

Styrelse
Henrik Nilsson - ordförande
Mäklarfirman Kontrakta AB, Göteborg
Tel. 031-25 37 00, henrik@kontrakta.se
 
Carina Pagil - vice ordförande
ERA Gothia Fastighetsbyrå, Göteborg
Tel. 0707-15 75 50, carina.pagil@erasweden.com
 
Helen Parder - sekreterare
Fastighetsbyrå Parder & Veres, Hindås
Tel. 0702-25 02 11, helen@veres.se
 
Pierre Berndtsson - ekonomi
Ahlberg & Berndtsson Rev. & Fastighets AB, Hönö
Tel. 031-96 51 33, pierre@abfast.se    
 
Emelie Tolinsson - kommunikation
Lundin Fastighetsbyrå AB
Tel. 0730-91 68 75, emelie.tolinsson@lundin.se
 
Simon Svedlund - utbildning & aktiviteter
Mäklarhuset GBG Centrum, Göteborg
Tel. 0721-81 85 12, simon.svedlund@maklarhuset.se

Anders Rosin - utbildning & aktiviteter
MOHV
Tel. 0733-90 55 05, anders.rosin@mohv.se
 
Jesper Litén - rekrytering
Värderingsdata, Kungsbacka
Tel. 0701-41 82 94, jesper.liten@varderingsdata.se

 

Kretsstadgar

Årsmötesprotokoll 2021

Årsmötesprotokoll 2020

Årsmötesprotokoll 2019

Årsmötesprotokoll 2018

Årsmötesprotokoll 2017

Årsmötesprotokoll 2016

Årsmötesprotokoll 2015

Årsmötesprotokoll 2014