Skånekretsen Malmö

Skånekretsen

Skånekretsen omfattar Skåne län.


Aktuella aktiviteter 2019
5 december - Julbord på Kol & Cocktails i Malmö, se inbjudan
7 november - Fri juridikutbildning samt lunch, se inbjudan
16 oktober - Lunchmöte med Svensk Mäklarstatistik
12 september - Lunchmöte med Anticimex
21 augusti - Utflykt till Österlen
6 maj - Frukostmöte på Qvesarum
5 april - Årsmöte mm på Clarion Hotel & Congress Malmö Live
12 mars - Utbildning i Malmö - Inställd

 

2018
6 december - Mäklarsamfundet firar 100 år, Clarion Hotel & Congress Malmö Live 

12 september - Utbildning i Malmö
6 april - Årsmöte och utbildning i Malmö
17 januari - Utbildning i Malmö


2017
7 november - "Lunchmöte" i Lund
27 juni - Heldagsutflykt till Danmark
23 mars - Årsmöte i Malmö
8-10 februari - Cruise Köpenhamn – Oslo t/r


2016
23 november - Information om Hemnetaffären m.m. kl.13.00, på Malmö Live
11 november - Utbildning samt AW i Malmö
21 september - Affärsnätverk Malmö
26 maj - Resa till Danmark
12 maj - Årsmöte i Helsingborg
 

 
Styrelse
Anders Persson - ordförande, utveckling/policy, juridik, marknadsföring, press
Fastighetsmäklare Anders Persson AB, Malmö
tel 040-739 30, anders@landgren-jonsson.se

Ulf Lindwall - vice ordförande, utveckling/policy, utbildning
Magntorn & Lindwall i Lund
tel 046-14 82 00, ulf@magntorn-lindwall.com

Jennie Hallonqvist - suppleant
Hallonqvist Fastighetsbyrå AB, Limhamn
tel 0704-01 31 80, jennie.hallonqvist@hallonqvist.se

Anette Andersson - utbildning
Mäklarhuset Limhamn
mobil 0733-60 46 44, anette.andersson@maklarhuset.se

Dan Eliasson - utbildning
Fastighetsmäklare Hettinger AB, Lund
tel. 046-211 71 30, dan@hettinger.se

Paula Mogensen
by Mogensen Fastighetsbyrå, Ystad
mobil 072-233 17 11, paula@bymogensen.se

Mikael Gröndahl, suppleant
Svensk Fastighetsförmedling, Höllviken
mobil 0708-46 61 42, mikael.grondahl@svenskfast.se


Kretsstadgar

Årsmötesprotokoll 2019

Årsmötesprotokoll 2018

Årsmötesprotokoll 2017

Årsmötesprotokoll 2016

Årsmötesprotokoll 2015

Årsmötesprotokoll 2014