Höstmöte med Småland/ Blekingekretsen 11 nov

Välkommen till höstmöte på Asa Herrgård 11 nov
MÄKLARBOOST MED THOBIAS GREEN

Dags att fylla på med energi, inspiration och nya perspektiv!

Höstens stora dragplåster är Thobias och Mäklarboost – en rejäl dos inspiration för alla som vill utvecklas, vässa sin försäljning och få ny energi i mäklarrollen.
Under närmare två timmar bjuder Thobias på ett engagerande och energifyllt pass med fokus på försäljning, prestation, kundrelationer och personlig utveckling.
Det handlar om det som faktiskt gör skillnad i vardagen – hur du skapar energi, bygger förtroende, ser och tar vara på möjligheter och fortsätter prestera på hög nivå även när tempot är högt.
Mäklarboost är mer än en föreläsning.
 
Målet är att väcka nya tankar, ge konkreta verktyg och framför allt att du ska lämna dagen med inspiration och idéer som du kan ta med dig tillbaka till kontoret redan nästa dag.
 
MEN FÖRST – AKTUELL JURIDIK
Förmiddagen ägnar vi åt juridik tillsammans med Mäklarsamfundets förbundsjurist Diego Ortíz del Gaiso.
På programmet står bland annat:
•    FMI vanligaste och mest intressanta disciplinärenden
•    Penningtvätt – vad behöver vi vara bättre på inför 2027?
•    Verkliga dilemman från mäklarvardagen
 
Efter lunch får vi dessutom en kort presentation av Cetti, med fokus på Verifiera finansiering & ID samt Verifierad budgivning.
 
Sedan är det dags för Thobias Green och Mäklarboost. Nu växlar vi upp! Thobias bjuder på en inspirerande och energifylld eftermiddag där vi får nya perspektiv på försäljning, prestation och kundrelationer – med både igenkänning, konkreta verktyg och en rejäl dos motivation.
 
Efter en eftermiddag fylld av inspiration, konkreta verktyg och nya perspektiv fortsätter vi med afterconference-öl och gemensam middag på Asa Herrgård.
Det blir helt enkelt en höstdag med juridik som håller dig uppdaterad, inspiration som ger nya perspektiv och Mäklarboost som ger dig ny fart framåt.

PROGRAM
08:45 – 09:30
Kaffe och fralla
09:30 – 10:40
Aktuell juridik med Diego Ortíz del Gaiso, Mäklarsamfundets förbundsjurist
FMI vanligaste och mest intressanta disciplinärenden
Penningtvätt – vad behöver vi vara bättre på inför 2027?
Några verkliga dilemman
10:40 – 11:00
Förmiddagskaffe
11:00 – 12:30
Fortsatt juridik med Diego Ortíz del Gaiso
12:30 – 13:30
Lunch
13:30 – 13:50
Cetti
Verifiera finansiering & ID samt Verifierad budgivning
13:50 – ca 16:15 med avbrott för kaffe
MÄKLARBOOST MED THOBIAS
Två timmar. Nya perspektiv. Ny energi.
En inspirerande och energifylld presentation om försäljning, prestation, kundrelationer och personlig utveckling.
Ca 16:15
Afterconference-öl
18:30
Gemensam middag på Asa Herrgård

Dagen är gratis för alla medlemmar i Småland Blekingekretsen men en ”no Show” avgift debiteras på 500:-, medlemmar i övriga kretsar betalar 500:- .

Middag på kvällen meny med dryck 450:- för medlemmar i Småland Blekingekretsen
medlemmar i övriga kretsar/företagsmedlemmar  betalar 650:-

Boende:
Enkelrum  1230:-/rum exkl moms
Dubbelrum 1686:-/rum  exkl moms
Bokning av övernattning sker direkt med hotellreceptionen:
0470-739180 eller info@asaherrgard.se  Ange: MÄKLARSAMFUNDET

Sista anmälan fredag 16 oktober.

Varmt välkomna
Småland/Blekingekretsens styrelse

0 kr exkl moms
0 kr exkl moms