Sökformulär

Västsvenska kretsen

Västsvenska kretsen omfattar Västra Götalands och Hallands län.





Vill du följa Mäklarsamfundets Västsvenska krets på Facebook? Klicka här.


Aktiviteter 2017

3 oktober - Utbildningsdag i Göteborg.
7 september - Lunch med Diakrit.
2 juni - Mäklarsamfundets Årsmöte, Göteborg.
4 maj - Event med Musikflotten.
6 april - Årsmöte och utbildningsdag, Göteborg.



2016

1 december - AW/Julmingel
20 oktober - Utbildningsdag i byggnadsteknikens tecken, Göteborg.
20 september- Affärsnätverk Göteborg.
2 juni - AW i nya jubileumsparken.
11 maj - Göteborgs stadsarkitekt berättar om vad som händer i Göteborg.
7 april - Årsmöte kl 13.15 på SEB, Östra Hamngatan 24, våning 4 samt heldagskurs i juridik med Mats Sjöquist.
25 februari - Årets snabbaste event för Västsveriges mäklare.


2015

12 november - Ombudsmöte.
16 oktober - Utbildningsdag på temat effektivitet och hälsa.
22 maj - Trekrets Årsmöte i Tylösand.
12 februari - Event hos Bukowskis.

 

Styrelse

Henrik Nilsson - ordförande
Mäklarfirman Kontrakta AB, Göteborg
Tel. 031-25 37 00, henrik@kontrakta.se

Carina Pagil - vice ordförande
SkandiaMäklarna City, Göteborg
Tel. 031-335 96 55, carina.pagil@skandiamaklarna.se

Annika Torevi, medlemsservice
Kustnära Fastighetsmäklare i Gbg AB, Västra Frölunda

Tel. 0723- 29 35 20, annika.torevi@kustnara.se

Pierre Berndtsson, ekonomi
Ahlberg & Berndtsson Rev. & Fastighets AB, Hönö
Tel. 031-96 51 33, pierre@abfast.se    

Maria Lundqvist, aktiviteter
Lundin Fastighetsbyrå AB
Tel. 031-745 20 63, maria.lundqvist@lundin.se

Eva Mellberg
Lundin Fastighetsbyrå AB, Göteborg
Tel. 0709-172262, eva.mellberg@lundin.se

Simon Svedlund
Mäklarhuset GBG Centrum, Göteborg
Tel. 0721-818512 , simon.svedlund@maklarhuset.se

Jesper Litén, ersättare
ERA Västsvenska Fastighetsbyrån AB, Göteborg
Tel. 070-303 25 01, jesper.liten@erasweden.com

Kretsstadgar

Årsmötesprotokoll 2016

Årsmötesprotokoll 2015

Årsmötesprotokoll 2014