Sökformulär

Västsvenska kretsen

Västsvenska kretsen omfattar Västra Götalands och Hallands län.





Vill du följa Mäklarsamfundets Västsvenska krets på Facebook? Klicka här.


Aktuella aktiviteter 2018

10 oktober - Utbildningsdag, se inbjudan!
21 september - Lunch med BoPriskoll, se inbjudan!
8 juni - AW i sociala mediers tecken
26 april - Årsmöte på Sjömagasinet
12 april -  Webinarium GDPR samt AW på John Scott’s Stable kl 16:00
9 mars - Lunch med Hemnet
8 februari - Utbildningsdag i Göteborg



2017

3 oktober - Utbildningsdag i Göteborg
7 september - Lunch med Diakrit
2 juni - Mäklarsamfundets Årsmöte, Göteborg
4 maj - Event med Musikflotten
6 april - Årsmöte och utbildningsdag, Göteborg



2016

1 december - AW/Julmingel
20 oktober - Utbildningsdag i byggnadsteknikens tecken, Göteborg
20 september- Affärsnätverk Göteborg
2 juni - AW i nya jubileumsparken
11 maj - Göteborgs stadsarkitekt berättar om vad som händer i Göteborg
7 april - Årsmöte kl 13.15 på SEB, Östra Hamngatan 24, våning 4 samt heldagskurs i juridik med Mats Sjöquist
25 februari - Årets snabbaste event för Västsveriges mäklare

 

Styrelse

Henrik Nilsson - ordförande
Mäklarfirman Kontrakta AB, Göteborg
Tel. 031-25 37 00, henrik@kontrakta.se

Carina Pagil - vice ordförande
SkandiaMäklarna City, Göteborg
Tel. 031-335 96 55, carina.pagil@skandiamaklarna.se

Helen Parder, suppleant
Fastighetsbyrå Parder & Veres, Hindås

Tel. 0702-25 02 11, helen@veres.se

Pierre Berndtsson, ekonomi
Ahlberg & Berndtsson Rev. & Fastighets AB, Hönö
Tel. 031-96 51 33, pierre@abfast.se    

Maria Lundqvist, aktiviteter
Lundin Fastighetsbyrå AB
Tel. 031-745 20 63, maria.lundqvist@lundin.se

Eva Mellberg
Lundin Fastighetsbyrå AB, Göteborg
Tel. 0709-172262, eva.mellberg@lundin.se

Simon Svedlund
Mäklarhuset GBG Centrum, Göteborg
Tel. 0721-818512 , simon.svedlund@maklarhuset.se

Jesper Litén, ledamot
Värderingsdata, Kungsbacka
Tel. 070-303 25 01, jesper@varderingsdata.se

Kretsstadgar

Årsmötesprotokoll 2018

Årsmötesprotokoll 2017

Årsmötesprotokoll 2016

Årsmötesprotokoll 2015

Årsmötesprotokoll 2014