Sökformulär

Stockholmskretsen

Stockholmskretsen omfattar Stockholms län, Gotlands län och Uppsala län.

Vill du gå med Stockholmskretsens grupp på Facebook? Klicka här.












Aktuella aktiviteter 2019

11 april - Årsmöte på Historiska museet, mer info kommer
6 februari - Skattekurs påHistoriska museet, mer info kommer


Aktuella aktiviteter 2018

16 november - Branschdagen 2018 på Berns Salonger, se inbjudan!
4 oktober - Utbildning och AW på Historiska museet
30 juni - Color Obstacle Rush
30 maj - Årets Mäklargolf på Kyssinge Golfbana
19 april - Årsmöte på Historiska museet
Årsredovisning 2017
Årsmötesprotokoll 2017
7 mars - Utbildning och lunch i Uppsala
6 februari - Skattekurs, lunch och AW


2017

19 oktober - Utbildning och lunch
21 september - Champagnekväll på Champagnebaren
6 april - Stockholmskretsens årsmöte, Piperska muren, Stockholm
Årsredovisning 2016
Föregående protokoll 2016-05-20
26 januari - Skattekurs och lunch i Wenner-Gren Center


2016

25 oktober - AW och mäklarmingel
29 september - Utbildning och lunch
14 och 16 september - Affärsnätverk
20 maj - Årsmöte Gotland
4 februari - Kurs, Susanne Bronegård, skatteinformatör på Skatteverket 


Styrelse

Catharina Lager Sundberg - ordförande, policyfrågor
Karlsson & Uddare, Stockholm
0708-95 49 67, catharina@karlssonuddare.se

Jesper Magnusson, vice ordf, klubbmästare
Jesper Magnusson Fastighetsförmedling, Lidingö
08-765 21 32, 070-733 12 32, jesper-magnusson@telia.com

Ann-Sofi Ripstrand, sekreterare
Länsförsäkringar Fastighetsförmedling, Uppsala
018-68 58 73, 070-930 25 32, ann-sofi.ripstrand@lansforsakringar.se

Peter Folke, vice kassa- o fastighetsförvaltare, vice sekr
Södermäklarna, Stockholm
08-447 34 40, f070-516 06 00, peter.folke@sodermaklarna.se

Peter Hansson, utbildningsansvarig, vice klubbmästare
HusmanHagberg, Tyresö
08-712 60 00, 070-655 60 03, peter.hansson@husmanhagberg.se

Clarence Hammarslätt, ledamot
Restate, Stockholm
070-752 40 60, clarence.hammarslatt@restate.se

Tarja Radencrantz, suppleant, medlemsansvarig
Radencrantz Svenska Hem AB, Nacka
070-585 70 00, tarja@sehem.se

Marielle Hansson Andersson, suppleant
Mäklarringen, Nacka
0707-48 24 21, marielle.andersson@maklarringen.se


Kretsstadgar

Årsmötesprotokoll 2018

Årsmötesprotokoll 2017

Årsmötesprotokoll 2016

Årsmötesprotokoll 2015

Årsmötesprotokoll 2014

 


Mäklarsamfundets Stockholmskrets
c/o Södermäklarna
Nynäsvägen 314
122 34 Johanneshov