Sökformulär

Stockholmskretsen

Stockholmskretsen omfattar Stockholms län, Gotlands län och Uppsala län.

Vill du gå med Stockholmskretsens grupp på Facebook? Klicka här.

Aktuella aktiviteter
2017

19 oktober - Utbildning och lunch, se inbjudan.
21 september - Champagnekväll på Champagnebaren.
6 april - Stockholmskretsens årsmöte, Piperska muren, Stockholm.
Årsredovisning 2016
Föregående protokoll 2016-05-20

26 januari - Skattekurs och lunch i Wenner-Gren Center.



2016

25 oktober - AW och mäklarmingel.
29 september - Utbildning och lunch.
14 och 16 september - Affärsnätverk.
20 maj - Årsmöte Gotland
4 februari - Kurs, Susanne Bronegård, skatteinformatör på Skatteverket. 

 

2015

27 maj - Årsmöte på Stallmästaregården!
26 mars - Halvdagskurs och aw i Mäklarsamfundets lokaler.
5 februari - Kurs, Per Puhls, skatteinformatör på Skatteverket.


Styrelse

Catharina Lager Sundberg - ordförande, policyfrågor
Karlsson & Uddare, Stockholm
0708-95 49 67, catharina@karlssonuddare.se

Jesper Magnusson, vice ordf, klubbmästare
Jesper Magnusson Fastighetsförmedling, Lidingö
08-765 21 32, 070-733 12 32, jesper-magnusson@telia.com

Ann-Sofi Ripstrand, sekreterare
Länsförsäkringar Fastighetsförmedling, Uppsala
018-68 58 73, 070-930 25 32, ann-sofi.ripstrand@lansforsakringar.se

Peter Folke, vice kassa- o fastighetsförvaltare, vice sekr
Södermäklarna, Stockholm
08-447 34 40, f070-516 06 00, peter.folke@sodermaklarna.se

Peter Hansson, utbildningsansvarig, vice klubbmästare
HusmanHagberg, Tyresö
08-712 60 00, 070-655 60 03, peter.hansson@husmanhagberg.se

Clarence Hammarslätt, ledamot
Restate, Stockholm
070-752 40 60, clarence.hammarslatt@restate.se

Jeanette Dahlin, ledamot
HusmanHagberg, Huddinge
079-075 09 90, jeanette.dahlin@husmanhagberg.se

Izla Sharro, ledamot
Stones Fastighetsförmedling, Stockholm
0708-419968, izla@stonesfast.se

Marielle Hansson Andersson, suppleant
Mäklarringen, Nacka
0707-48 24 21, marielle.andersson@maklarringen.se


Kretsstadgar

Årsmötesprotokoll 2016

Årsmötesprotokoll 2015

Årsmötesprotokoll 2014

 


Mäklarsamfundets Stockholmskrets
c/o Södermäklarna
Nynäsvägen 314
122 34 Johanneshov